Glem alt om dikt

Velg format

kr 429
Kommer for salg
08.04.2026
ISBN
9788249531158
Glem alt om dikt er en roman som på sitt helt egne vis forener poesi og fortelling. I et strippet, tilsynelatende enkelt og nærmest uskyldig språk gir romanen glimt inn i en ung norsk kvinnes liv i Italia. Her lever hun sammen med en mann i en leilighet i bydelen Pigneto i Roma, de to tar jevnlige utflukter, sammen og hver for seg, til Venezia og til strendene i Puglia, hvor familien hans kommer fra. I det ytre er tilværelsen deres fylt av skjønnhet, ubekymrethet og livlighet, der de ferdes i brosteinsbelagte gater, mellom monumenter, kafeer og håndverksbutikker og går fra den ene store festen til den neste. Men er hun en del av lokalbefolkningen eller er hun for alltid en besøkende, en turist i dette livet? Og like under den vakre overflaten ligger en truende tomhet: Hun bærer på et desperat ønske om å få barn. Hun vil gjøre alt hun kan for å bli gravid. For hvis hun ikke får et barn, blir hun gal. Det er hun sikker på.

Glem alt om dikt er en roman om en stor og oppslukende lengsel, skrevet på en måte som veksler mellom tørr og ordknapp poesi og overveldende inderlighet.

Vis info om boka Skjul info om boka

Utgitt 2026
ISBN 9788249531158
Innbinding Innbundet
Tittel Glem alt om dikt
Bokgruppe 411
Emne Skjønnlitteratur
Ida Frette

Ida Frette

Ida Frette er født i 1987 og oppvokst i Trondheim. Hun bor i København og Roma, og er utdannet fra Skrivekunstakademiet i Hordaland, Forfatterskolen i København og Litterær Gestaltning i Göteborg. Perverst navn er Ida Frettes første bok. Rettighetene til Perverst navn er solgt til Danmark.

Les mer