Last ned høyoppløselig versjon av omslag
Pris kr 199,00
No logo. Med merkevareterroristene i siktet.
Klein, Naomi (oversatt av Morten Hansen, Bjørn Alex Herrman, Hege Mehren og Kristian Østberg.)
POCKET Pris kr 199,00
|
ISBN 9788249501120
I No Logo avdekker Naomi Klein sviket mot informasjonsalderens sentrale løfter: valg, interaktivitet og økt frihet. Boka er på en gang en kulturell analyse, politisk manifest, sosiologisk avhandling og designhistorie. På en levende måte fremstiller Naomi Klein den økende aktivistiske motstanden mot globaliseringen. Hun forklarer hvorfor noen av de mest berømte merkene plutselig befinner seg i feil ende av en sprayboks, en hackeoperasjon, eller en internasjonal kampanje mot storkonsernene, og viser hvorfor så mange unge går ut på gata og krever en rettferdig verden.
No logo vekker oppsikt, diskusjon og debatt, og Klein er blitt kalt «den mest innflytelsesrike personen under 35 år». Boka er et oppgjør med varemerkenes glorier, og er en analyse av globaliseringen under konsernenes økende vekst. No logo er basert på grundig forskning, den er spissformulert, overraskende, velskrevet og humoristisk. Boka er i ferd med å bli en bibel for en ny generasjon radikale politiske aktivister.
Omtale
”The most talked about book since Generation X … No Logo is an intelligently written and superbly reported account of a culture that has moved from selling products to hawking brands.”
THE GUARDIAN“A movement bible”
THE NEW YORK TIMES“Bør være pensum”
AFTENPOSTEN“… en fødselshjelper for tanker de fleste bør gjøre seg om hva vi kjøper g hva som ligger bak markets vakre, glitrende fasade.”
MORGENBLADET”En bibel for globaliseringskritikere … Dette er inspirerende lesning for en engasjert sjel.”
KLASSEKAMPEN
- Handlekurv
- Nyheter
Kjell Askildsen til Makedonia og Israel
Kjell Askildsens noveller når stadig nye lesere. Novellesamlingen En plutselig frigjørende tanke...
Skomsvolds debutroman til 12 land
Kjersti Annesdatter Skomsvolds debutromanJo fortere jeg går, jo mindre er jegble nylig solg...
Arild Stavrums fotballkrim solgt til Danmark
Arild Stavrums fotballkrimGolden Boys er nå solgt til Danmark. Det er forlaget People’s Press som...
Linda Boström Knausgård i NRK Radioteateret søndag 6. mai
Denne ukens Radioteateret er viet Linda Boström Knausgård og hennes kritikerroste novellesa...
Arild Stavrums fotballkrim Golden Boys i nytt opplag
Tidligere landslagsspiller og Molde-trener Arild Stavrum utga fotballkrimboka Golden Boys...
- Nyhetsbrev

- Fritekstsøk
- Arrangement
KONSERT MED INGUSTI på Sound of Mu
Les merAina Villanger på Vise & lyrikkfestivalen i Haugesund
Les mer7 forfattere, 7 tekster – Kristine Næss, Ingrid Z. Aanestad og Aina Villanger m.fl. i Oslo Domkirke
Les merLinn Ullmann gjester forfatterscenen på Diamanten i København
Les merTore Renberg på Reine Ord – Lofoten internasjonale litteraturfestival
Les mer