Employees

Who's who at Oktober?

Managing Director: Ingeri Engelstad. Phone: +47 23 35 46 25
E-mail: ingeri.engelstad@oktober.no

Literary department:

 Publisher: Geir Gulliksen. Phone: +47 23 35 46 29
 E-mail: geir.gulliksen@oktober.no

 Editor: Cathrine Narum. Phone: +47 23 35 46 24
 E-mail: cathrine.narum@oktober.no

 Editor: Signe Eriksdatter Russwurm. Phone: +47 23 35 46 21
 E-mail: signe.russwurm@oktober.no

 Editor: Øyvind Ellenes. Phone: +47 23 35 46 22
 E-mail: oyvind.ellenes@oktober.no

 Senior Editor: Kjersti Instefjord. Phone: +47 23 35 46 26
 E-mail: kjersti.instefjord@oktober.no

Marketing department:

 Head of Marketing: Ellen T. Hogsnes. Phone: +47 23 35 46 23
 E-mail: ellen.hogsnes@oktober.no

 Paperback Editor: Ane Øien Stensland. Phone: +47 23 35 46 27
 E-mail: ane.oien.stensland@oktober.no

 Marketing Consultant: Marte Nøklegård Dahl. Phone: +47 23 35 46 28
 E-mail: marte.noklegard.dahl@oktober.no

 Marketing Consultant: Signe Lind. Phone: +47 23 32 74 92
 E-mail: signe.lind@oktober.no

 Marketing Secretary: Lina Skog Bergem. Phone: +47 23 35 46 20
 E-mail: lina.bergem@oktober.no

Oslo Literary Agency:

 Henrik Francke
 Foreign Rights Manager
 Forlaget Oktober
 Phone: + 47 913 53 922
 E-mail: henrik.francke@osloliteraryagency.no

  • Handlekurv
Handlekurven din er tom
  • Nyheter

Svensk ståhei rundt Nina Lykkes Nei og atter nei
Nina Lykkes kritikerroste roman Nei og atter nei ble nylig lansert i Sverige. Boken har f...

Les mer

Jenny Erpenbeck til Norge
Den tyske forfatteren Jenny Erpenbeck gjester Oslo og Lillehammer 30.mai - 1.juni. Hun skal inter...

Les mer

Strålende kritikker til Karl Ove Knausgårds Om våren i USA
Karl Ove Knausgårds Om våren lanseres i USA denne uken. Så langt har boken fått fire svært...

Les mer

Bøker i Bø-prisen 2018 til Espen Stueland
I dag ble det kjent at årets Bøker i Bø-pris går til Espen Stueland. Prisen tildeles den kritiker...

Les mer

Marie Auberts debutnoveller – nå over 10.000
Marie Aubert debuterte med novellesamlingen Kan jeg bli med deg hjem høsten 2016. Boken fi...

Les mer ARKIV
  • Nyhetsbrev

Webdesign og publiseringsverktøy fra Netmaking | Powered by eZ Publish