Employees

Who's who at Oktober?

Managing Director: Ingeri Engelstad. Phone: +47 23 35 46 25
E-mail: ingeri.engelstad@oktober.no

Literary department:

 Publisher: Geir Gulliksen. Phone: +47 23 35 46 29
 E-mail: geir.gulliksen@oktober.no

 Senior Editor: Kari Joynt. Phone: +47 23 35 46 26
 E-mail: kari.joynt@oktober.no

 Editor: Cathrine Narum. Phone: +47 23 35 46 24
 E-mail: cathrine.narum@oktober.no

 Editor: Signe Eriksdatter Russwurm. (Maternity leave).
 E-mail: signe.russwurm@oktober.no

 Editor: Ellen Sofie Lauritzen (Substitute). Phone: +47 23 35 46 21
 E-mail: ellen.sofie.lauritzen@oktober.no

 Editor: Øyvind Ellenes. Phone: +47 23 35 46 22
 E-mail: oyvind.ellenes@oktober.no

Marketing department:

 Head of Marketing: Ellen Hogsnes. Phone: +47 23 35 46 23
 E-mail: ellen.hogsnes@oktober.no

 Paperback Editor: Ane Øien Stensland. Phone: +47 23 35 46 27
 E-mail: ane.oien.stensland@oktober.no

 Marketing Consultant: Marte Nøklegård Dahl. Phone: +47 23 35 46 28
 E-mail: marte.noklegard.dahl@oktober.no

 Marketing Consultant: Signe Lind (Maternity leave).
 E-mail: signe.lind@oktober.no

 Marketing Consultant: Ann-Mari Volden (Substitute). Phone: +47 23 32 74 92
 E-mail: ann-mari.volden@oktober.no

 Marketing Secretary: Lina Skog Bergem. Phone: +47 23 35 46 20
 E-mail: lina.bergem@oktober.no

Oslo Literary Agency:

 Henrik Francke
 Foreign Rights Manager
 Forlaget Oktober
 Phone: + 47 913 53 922
 E-mail: henrik.francke@osloliteraryagency.no

  • Handlekurv
Handlekurven din er tom
  • Nyheter

Karl Ove Knausgårds bok om Munch i nytt opplag
Karl Ove Knausgårds Så mye lengsel på så liten flate ble lansert 4. mai til strålende krit...

Les mer

Karl Ove Knausgård tildelt Jerusalem Prize 2017
Karl Ove Knausgård ble i går tildelt Jerusalem Prize 2017. Overrekkelsen fant sted under åpningen...

Les mer

Forlaget Oktober størst på norsk skjønnlitteratur i 2016
Den norske Forleggerforening presenterte i går bransjestatistikken for bokomsetningen i Norge i 2...

Les mer

Marianne Clementine Håheim tildeles Bjørnsonstipendet 2017
I dag ble det kjent at Marianne Clementine Håheim tildeles Bjørnsonstipendet 2017. Stipendet på 2...

Les mer

Nina Lykkes Nei og atter nei til Polen
Nina Lykkes andre roman, Nei og atter nei, utkom i august i fjor til strålende kritikker....

Les mer ARKIV
  • Nyhetsbrev

Webdesign og publiseringsverktøy fra Netmaking | Powered by eZ Publish